tipy na výlety

Lomy Velká a Malá Amerika, Mexiko

Lomy se již brzy po ukončení těžby v 60. letech 20. století staly oblíbeným cílem trampů.
Lom Velká Amerika přezdívaný také jako český Grand Canyon, je nejhezčí a největší z okolních lomů. Hloubka lomu je až 80 metrů. Na dně je nádherné jezero s průzračně čistou vodou o hloubce až 20 metrů.
Z obce Mořina vede stezka kolem židovského hřbitova směrem ...

Hrad Karlštejn

Gotický skvost, hrad Karlštejn, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty.
Dnešní podobu získal Karlštejn při puristické úpravě v letech 1887-1899.

První prohlídkový okruh zahrnuje prostory Císařského paláce a prohlédnete si i Pokladnici a Klenotnici v Mariánské věži. Druhý okruh vás pak zavede do Velké věže s pr ...

Svatý Jan pod Skalou

Obec leží v srdci Chráněné krajinné oblasti Český kras a společně s Karlštejnem a starodávným Tetínem patří mezi nejzajímavější turistické lokality okresu.

Najdete zde poutní kostel Narození sv. Jana Křtitele a v něm hrob chorvatského poustevníka Ivana, kterému se v 10. století pod svatojanskou skálou zjevil sv. Jan Křtitel. Vchod do poustevníkovy jeskyně ...

Skalka

Severně od Mníšku pod Brdy na návrší Skalka se nachází poutní místo s kostelíkem sv. Maří Magdaleny. K vrchu Skalka vede z městečka Mníšek pod Brdy naučná stezka s obnovenou křížovou cestou s kapličkami z roku 1672. Od kostelíka je krásný výhled na město Mníšek pod Brdy i jeho okolí. Ke Skalce se dostanete I od silnice, která spojuje Řevnice s Mníškem pod Brdy. U ...

Brdy

Brdy jsou nejvyšší ryze české pohoří u nás, které na vlastní kůži poznalo pronikání člověka do krajiny, období romantické turistiky i období, kdy bylo využito k výcviku vojsk, čímž byly hvozdy zakonzervovány do dnešních dnů. Od ledna 2016 se oblast otevřela veřejnosti.
Dnes Brdy nabízí mnoho desítek kilometrů stezek pro cyklisty i pěší, spoustu zajímavost ...

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně se nacházejí v CHKO Český kras uvnitř návrší zvaného Zlatý kůň u obce Koněprusy nedaleko Berouna. Třípatrový jeskynní systém čítá přes 2 km délky chodeb.

https://en.mapy.cz/zakladni?x=14.0631531&y=49.9157580&z=15&source=base&id=1834407 ...

Tetín

Jsou místa, která čas zastře svou věčností, ale jsou i taková, která žijí v povědomí národa celá staletí. K těm už více než tisíc let patří Tetín. Jeho počátky jsou v mnoha pověstech spojovány už s Krokovou dcerou Tetkou, tj. s r. 712 n. l. Tetín je spojován s pobytem sv. Ludmily a jejího vnuka sv. Václava, jehož zde údajně po krátký čas vychovávala. Vzhlede ...

Beroun- městská památková zóna

Město ležící na březích Berounky je oblíbené mezi vodáky i turisty. Projděte si příjemné centrum města se zbytky hradeb. V Berouně byste neměli vynechat návštěvu Muzea Českého krasu. Expozice vás seznámí s CHKO Český kras, se světově významnou geologickou oblastí Barrandien, s dějinami Berouna a jeho osobnostmi.

Kousek od centra navštivte medvědárium, kd ...

Hrady a zámky v okolí

Hrad Křivoklát - https://www.hrad-krivoklat.cz/cs
Hrad Točník - https://www.hrad-tocnik.cz/cs
Hrad Žebrák - https://www.hrad-zebrak.cz/cs
Zámek Hořovice - https://www.zamek-horovice.cz/cs
Zámek ...

Aktivity

Letiště Bubovice
Pro milovníky ptačí perspektivy je možné si domluvit vyhlídkový let nad Karlštejnem a jeho malebným okolím.
http://www.vyhlidkoveletycr.cz/letiste_bubovice_beroun
https://en.mapy.cz/zakladni?x=14.17 ...

Golf

Nabídka golfových hřišť a resortů ve středních Čechách je velice široká. Díky výjimečným přírodním lokalitám i snadné dopravní dostupnosti z Prahy jsou středočeská golfová místa velice populární.

Golf Resort Karlštejn -
http://www.karlstejn-golf.cz/
Albatross Golf Resort - htt ...