profil návrhářky

Žiju a tvořím v malebném prostředí Českého krasu v malé vísce nedaleko Prahy.

Ačkoli se mi nedostalo žádného formálního vzdělání v oblasti výtvarných umění, ruční práce a řemeslné techniky mě provázejí už od dětství. Tvorbě šperků z polymerové hmoty se věnuji od roku 2009. Zpočátku jsem jako samouk metodou „pokus-omyl“ zkoušela vše, co polymerová hmota snese a dovolí. V posledních letech jsem se zúčastnila několika workshopů s uznávanými umělci, jimž vděčím za velký posun v mé individuální tvorbě. Patří k nim například:
Christine Dumont, Kathleen Halverson Dustin, Lindly Haunani, Betina Welker, Donna Kato, Carrol Simmons, Sylvie Peraund, Lisa Pavelka, Carol Blackburn, Christi Friesen, Jana Lehmann

Repertoár mých výrobků je velmi různorodý, baví mě hrát si s rozdílnými styly – nedělá mi problém vyrábět romantické náhrdelníky ani šperky ve stylu steampunk.

Polymerová hmota mě nepřestává fascinovat pro svou neuvěřitelnou tvárnost, nekonečné možnosti vlastních barevných kombinací i jedinečnou schopnost snoubit se ochotně s jinými materiály a technologiemi zpracování.

Nevyčerpatelným zdrojem inspirace a nápadů je pro mne samotná příroda. V poslední době mne přitahuje možnost napodobit kameny a polodrahokamy v jejich skutečné barevnosti, struktuře a tvaru, fascinují mne organické tvary a struktury, inspirací jsou mi také zvětšeniny snímků různých mikroskopických struktur.

Jsem členem Internationl Polymer Clay Association (IPCA).

Průřez celou mojí dosavadní tvorbou s polymery můžete vidět v mé galerii na Flickru.

Pokud Vás oslovilo cokoli z mé tvorby, neváhejte mne kontaktovat na e-mailové
adrese: info@ivabro.com