AKTUÁLNĚ

KURZY TVORBY

NÁVODY

Ohlédnutí za Polymer Week 2017

Korálovo-lasturový náhrdelník

Pruhatky

2.- 7.7. 2017

Je téměř neuvěřitelné, že tato velká akce byla nápadem a převážnou mírou i realizací mladičké polymerové nadšenkyně Lucky Štruncové z Plzně. Pokud zavzpomínám na sebe v jejich letech, tak i kdybych měla stejné podmínky a takovou podporu celé rodiny jako Lucka, stejně bych na to odvahu nikdy neměla a popravdě řečeno bych do toho nešla ani dnes. Takže jsem jí vděčná za to, že, mě přizvala, abych se této akce mohla zúčastnit jako jeden z Demo lektorů, což byla pro mě velká zkušenost.

Chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří se mého "minikurzu" na Polymer Week zúčastnili i Soničce, která se zhostila role mojí překladatelky.

A samozřejmě děkuji francouzské umělkyni Sylvii Peraud na jejímž kurzu jsem byla účastníkem. Její dokonale technicky propracovaný vyměnitelný šperk je prostě super. Každý z účastníků, který si vybral některý z kurzů od světově uznávaných polymerových umělců (Donna Kato, Lisa Pavelka, Noelia Contreras, Alex Hernandez, Fabiola Perez Ajates, Eva Hašková, Dana Phamová…) byl jistě spokojen.

Myslím, že nejen pro mě to byly i dny plné velice milých setkání.

Mnoho fotografií, informací a videí z průběhu celé akce najdete přímo na Polymer Week.com

15. října 2017 kurz pro PPS (Pražská polymerová společnost)
DDM Praha 5, Matoušova ul.


Na kurzu se naučíte dělat tři různé dezény. Dvě přírodní korálové textury a jeden lasturovo krakelovaný vzor.
Z těchto vzorů si pak vytvoříte jednoduché díly, které se do náhrdelníku budou spojovat stylem podobným jako u „cyklořetězu“ což je jednoduché, ale velice efektní řešení spojování jednotlivých dílů.

Kurz je určen pro středně pokročilé, ale jistě by ho zvládla i šikovná začátečnice.

Cena 1000,- Kč + nájem
další informace a podrobnosti o kurzu zde
nebo přímo u pořadatelky Drahušky Satranové satranka.d@seznam.cz

Pruhované korálky z polymerové hmoty dekorované pomocí PanPastels.