Ohlédnutí

Většinou se na začátku roku poohlížím za rokem minulým, abych dala pomyslně na jednu hromadu prožité a dodělané věci.
Člověk má totiž tendenci nevidět a zapomínat a pak se mu zdá, že mu ten rok nějak proklouzl mezi prsty.

Zvláště ten minulý rok byl dost nestandardní opravdu pro nás všechny a tak je ta retrospektiva docela důležitá.

Nebyl přece jen Covid 19, zákazy, příkazy a jiná opatření s ním spojená. Je třeba se dívat a vidět i ty lepší a krásné věci kolem nás, které pod tíhou každodenní, všudypřítomné a až fyzicky hmatatelné negativity trochu blednou.

Já si loni užila tak nějak ode všeho. Pracovně to nebyla úplná hitparáda, to přiznávám, ale něco se přece jenom podařilo ( viz. Foto) i když ve focení jsem dost pozadu.

I přes zdravotní komplikace jsem si užila spoustu krásných okamžiků a setkání. Rodinnou pohodu i krásné letní dny a dovolenou.
Našla jsem v sobě a dokázala pojmenovat věci nebo "pocity" o kterých jsem dřív ani nepřemýšlela. Byly buď hluboko zasunuté nebo považovány jaksi za samozřejmé. Prostě nebylo proč se s nimi zaobírat a taky bylo vždycky něco, proč tomu zrovna nebylo třeba věnovat úplně pozornost.

Zjistila jsem, jak moc je důležité umět být v přítomném okamžiku. A jak moc vám v tom můžou pomoci malé děti, pro které je to přirozené a vlastně jsou šťastné, protože nic jiného zatím neumí.

Jak moc je dobré mít své koníčky (ruční práce, zahrada…prostě něco co vás baví), které vás taky moc nepustí, abyste „ulítli“ v myšlenkách.

A hlavně jak je nesmírně důležité, když se máte o koho opřít a s kým si normálně o všem popovídat.

V tomto ohledu jsem loni zjistila, že mám mezi svými blízkými krásné a silné duše, které mi pomohly projít tím těžším obdobím roku v psychické pohodě.
Moc jim za to děkuji a vím, že nás tato zkušenost ještě více sblížila.


Nejsem znalec numerologie, ale někde jsem četla, že tři dvojky v datu přinášejí element sounáležitosti, hýčkání a lásky. A to teď všichni moc potřebujeme!⁣

Takže si přeji nejen pro sebe, aby ten letošní rok 2022 byl rokem, kdy se konečně začne vše k dobrému obracet a vždy se najde okolo nás někdo, s kým se budeme vzájemně hýčkat.

A samozřejmě hlavně hodně zdraví.

Ivana