Starý dobrý svět

Starý dobrý svět.
Takto reagovala kamarádka „fimařka“, když jsem jí popisovala, jak si s partou báječných ženských užívám večer před mým nedělním kurzem.

Je to neuvěřitelné, jak nám po dvou letech připadá několikadenní sešlost dvaceti lidí se společným zájmem za výdobytek svobody a normálnosti.

Radost z toho, že jsme se mohli setkat, byla obrovská. I za cenu testů a jiných nutných opatření to byla pro mnohé událost roku. A není se co divit, když z rozhovorů vyplynulo, že většina polymerovou hmotu za celé dva roky ani nevytáhla na světlo boží, jak se říká.

Ale návrat byl rychlý a báječný. Ten starý dobrý svět máme pořád v sobě. Jenom to ponocování už nám moc nejde (úsměv).

Jedenáctá akce SEJDEME SE U FIMA ve Valašském Meziříčí, která se obvykle koná dvakrát do roka, měla kvůli covidové situaci tentokrát dvouletou pauzu. Víc o tomto projektu se můžete dočíst zde…

Můj kurz byl i tentokrát až v neděli, ale příjezd jsem si naplánovala na sobotu odpoledne.
Po deštivém pátku jsem přivezla s sebou i docela pěkné počasí a tak jsem si udělala procházku městem a zvládla jsem i kousek naučné stezky kolem Rožnovské Bečvy.
Pak společná večeře a posezení nad rozdělanými projekty, povídání, léčivý smích...
Prostě skvělá nálada, která vydržela i v průběhu nedělního kurzu.

Všechno šlo jak po másle. V šikovných rukou účastnic vznikaly pod mým vedením samé skvosty, i když občas už byla patrná i únava. Přece jenom od čtvrtka do neděle je to zápřah, to si nebudeme nic nalhávat.

Všichni to ale zvládli na jedničku a dokonce v takovém čase, který by jim umožňoval navštívit i koncert Tomáše Kluse, který tam zrovna v neděli koncertoval.

Ještě jednou děkuji všem za účast a velkou trpělivost. Nenapsala jsem totiž, že tento kurz už měli všichni zaplacený loni na jaře, a trpělivě čekali, až dovolí situace se znovu sejít.

Těším se na příště


20. září 2021

Na společnou fotografii jsme si bohužel vzpomněli až když některé účastnice byly pryč, ale snad nám to prominou.

foto:
ivabro a M. Marečková