Happy Chinese New Year

Čas letí jako bláznivý (zpívával Kája) a protože jsem nějak nestihla popřát vám do nového roku a taky proto, že jsme právě na dovolené v Asii, udělám to šalamounky až dnes 25. 1. 2020 kdy začíná lunární čínský rok 4718.

Z moudrých zdrojů jsem vyčetla, že znamení Vepře dnes střídá znamení kovové Krysy.

Rok Krysy bude prý velmi důležitý, protože nepůjde jen o začátek nového roku, ale taky o začátek nového dvanáctiletí. Proto bude velmi významný pro naše nastavení a budoucnost.
Energie roku Krysy budou velmi aktivní, takže bychom se měli probudit a vymýšlet, co a jak chceme ve svém životě nastavit a jak toho docílit. A protože nejde jen o tento rok, měli bychom uvažovat v širších horizontech.
Pro nás tvořivé je pozitivní, že tento rok má přinést spoustu kreativní energie, která se může projevit naplněním mnoha věcí.
Koho zajímají další podrobnosti jistě si „vygůglí“ víc, třeba tady…

Já nám ale všem přeju hlavně pevné zdraví, abychom měli sílu žít podle našich představ. Ať nemusíme dělat příliš mnoho kompromisů mezi realitou a našimi sny.

Pro ty co mi občas spílají, že se neprojevuji dostatečně ve světě sociálních sítí, jsem stvořila jakési shrnutí uplynulého roku v obrazech.

Pro mě to byl naplněný rok v kruhu rodiny i se svými nejbližšími přáteli. Netvrdím, že jsem se všem věnovala tak jak bych chtěla a že všechno vyšlo na jedničku, ale čas a okolnosti s těmi musí člověk často smlouvat.

Užila jsem si rok s vnuky, kteří rostou jako z vody a oba už oslavili svoje první narozeniny.

Strávila jsem krásné chvíle se dvěma partami bezvadných kamarádek, se kterými mě spojuje nejen vášeň pro ruční práce, ale po těch letech co se známe, si dovoluji tvrdit, že mnohem a mnohem víc. Naše společná setkání jsou vždy naprostá souzněním duší, ze kterých čerpáme vzájemnou pohodu a inspiraci. A protože se taky hóóódně nasmějeme doufám, že i dlouhá léta.
Moc vám děkuji kamarádky moje, že vás mám.

V létě se mi pomalu začal zhmotňovat můj velký sen. Staví se mi můj pracovní prostor, moje dílna, můj ateliér prostě moje království.
Přes zimu se práce sice zastavily, ale k jeho dokončení už nezbývá mnoho.

V práci s polymery jsem loni vyjela se třemi novými kurzy Amébovky, Spirální a Naturals , které mají opět velice kladnou odezvu. Moc mě to samozřejmě těší a motivuje do další práce.
Touto cestou bych znovu ráda poděkovala všem organizátorkám kurzů v Čechách i na Moravě. Lektorkám tím šetříte mnoho času s jejich organizací. A hlavně děkuji všem, kteří stále na kurzy chodí a učí se nové techniky.

Moje práce se stala součástí krásné knihy A NEW GENERATION OF POLYMER CLAY.

Navázala jsem také spolupráci se známou módní návrhářkou Ivetou Nedomovou, která šije módu přesně podle mého gusta a tak se myslím naše tvorba velice hezky doplňuje.

Nezahálela jsem ani s pletením a háčkováním. Zvládla jsem pár svetříků a doplňků pro sebe i moje blízké a uháčkovala několik hraček pro vnoučátka a děti všeho věku.

Snad jsem nezapomněla na nic důležitého, protože moje tělo včetně mého mozku je na dovolené.

Neslibuji vám, že budu v letošním roce aktivnější na FB ani v jiném virtuálním světě, protože čas, který bych mu musela věnovat je drahý. Těším se ale na všechna setkání ať už na plánovaných „babincích“ nebo kreativních kurzech.

Ráda též odpovím všem, kteří mě osloví s nějakým zapeklitým pletařským či clayerským problémem.


Užijte si všichni krásný a pohodový rok 2020 i 4718 ať už věříte horoskopům nebo jen sami sobě.

Vaše Ivana25. ledna 2020