Polymer Week 2019

O proběhnutém Polymer Weeku bylo již napsáno a já bych se nechtěla opakovat. Zúčastnila jsem se této akce pouze jeden den a měla možnost navštívit kurz skvělé americké umělkyně Cynthie Toops.
Atmosféra celého dne byla skvělá a potkat se s novými lidmi i se starými známými, které jsem mnohdy neviděla několik let, bylo moc fajn.

Chtěla bych se spíš pozastavit nad „osůbkou“ (toto oslovení si dovoluji použít pouze z pozice mých 182 cm), která má vše na svých bedrech.
Kdo Lucii Štruncovou zná osobně tak ví, že sic malého vzrůstu dokáže zvládat neuvěřitelně velké věci. Tato mladá dáma by mě jistojistě dokázala dostat do těžké deprese při porovnání mojí a její pracovitosti, kdybych byla jen o kousek labilnější povahy.
Ve svém věku, dokáže pracovat zároveň na přípravě polymerového časopisu, který vychází několikrát do roka, organizovat celosvětovou akci jako je právě uplynulý Polymer Week ale i “jen tak na tajňačku“ zkoordinovat 27 umělců napříč kontinenty a vydat obsáhlou knihu plnou skvělých pracovních návodů.

Kniha A NEW GENERATION OF POLYMER CLAY v níž Lucka představuje tyto umělce a jejich tvorbu byla pokřtěna na sobotní večerní párty a je mi opravdu velikou ctí, že mohu být součástí tohoto krásného projektu.


Zdá se to někumu „málo“? Zapomněla jsem napsat, že je Lucce dvacet let, studuje a samozřejmě žije v tomto světě a tak má i svoje jiné starosti.

Lucinko, přeji ti, abys měla stále okolo sebe tolik správných a milých lidí jako dosud, se kterými můžeš sdílet nejen radosti, ale kteří ti pomůžou pracovat i odpočívat.

Tvorbu Cynthie Toops , která je známá po světě hlavně svými mikromozaikami z polymerové hmoty si můžete prohlédnout zde
Svoje šperky často kombinuje se skleněnými korálky, které vyrábí její manžel Dan Adams.

PS:
Výtěžek z prodaných lístků do tomboly putuje na potřeby dětí s vzácným genetickým onemocněním kůže ichtyózou. Více o této diagnóze a jak můžete i vy pomoci najdete zde


Něco víc o Lucce a její práci v rozhovoru pro IDNES z října loňského roku.
Místo konání: Panství Dlouhá Lhota


Foto: Ivana Brožová, Andrea Dvořáková
14. října 2019