Mrazivá krása

Česko-Slovenská šperkařská výzva 2015 aneb každý měsíc s novým šperkem.
Cílem této soutěže je propojit naše dva národy a různé druhy tvoření s láskou ke šperku.
Tak toto je motto ambiciózního projektu, který vymyslela, dala dohromady, sehnala velice zajímavé sponzory a svojí neuvěřitelnou energií vystřelila do světa českých a slovenských šperkařů Klára Alba.

Projekt s dvanácti měsíčními tématy je opravdu na celý rok 2015. Podrobnosti a pravidla soutěže si můžete prostudovat v této veřejné FB skupině.

Já jsem jako jeden ze sponzorů přispěla i cenou, kterou zatím nemohu zveřejnit, ale hned první lednové téma mě oslovilo natolik, že jsem neodolala a zapojila se též jako tvůrce.
Téma Mrazivá krása ke mně přišlo totiž zrovna po několika málo mrazivých dnech, kdy pokryla nejen naší zahrádku ledová jinovatka a pohled na ledovou krustou obalenou, rozkvetlou Čemeřici, byl tou inspirací, která vedla k mému soutěžnímu náhrdelníku. Lituji, že jsem nestihla vyfotit právě ten ledový květ. Bohužel stejně tak rychle, jako mráz přišel, zase odešel a s ním i ledově mrazivá krása tohoto zimního květu.

Původní projekt byl sice daleko skromnější (jak je vidět z náčrtku), ale v průběhu tvorby se vyvinul v daleko větší a bohatší náhrdelník.
Tvoření miskovitých květů Čemeřice mě tak pohltilo, že nezůstalo jen u jednoho ale nakonec jich je deset. Po dlouhé době jsem opět tvořila projekt od návrhu, přes prototyp květu až po celkovou kompletaci.
Moje květy vytvořené z bílého polymeru jsou doplněny o zlatostříbrné mikroperličky a krystaly Swarovski, které září ve středech jako krůpěje zmrzlé jinovatky. Celý náhrdelník je pak doplněn o návlek ze skleněných rokailů a drobných korálků, které efektně doplňují jeho celkový design.

Díky mému manželovi dostal tento náhrdelník i zcela nový fotografický rozměr 360°