NEWS

COURSES OF CREATION

TUTORIALS

Sonya Girodon v Liberci

Korálovo - lasturový náhrdelník

Pruhatky

Sonya Girodon, která se narodila a dětství strávila v Jižní Africe, dnes žije a tvoří ve Francii. Její tvorbu ovlivněnou africkým prostředím, přírodou, etnickou kulturou a barvami velice obdivuji.
Šperky z „batikovaných“ plátků polymeru v kombinaci s naprosto věrnou imitací dřeva jsou prostě dokonalé (nahlídněte do její Flickr galerie).
Proto jsem nemohla nepřijet na dvoudenní workshop do Liberce, kde tyto svoje techniky vyučovala.

Byl to víkend nabitý tvořivou energií strávený ve společnosti báječných (stejně „postižených“) lidí, kteří neváhali cestovat do Liberce třeba i přes celou republiku.

Zázemí v hotelu Imperiál nemělo chybu a tak se tvořilo v pohodě a s dobrou náladou. Při tvorbě batikovaného plátku jsme si opravdu užívali „barevnou relaxaci“. Vybrat z hotového plátku ale jen tu správnou část na přívěsek, když je přece celý tak super bylo velice těžké. No a to samé platí o plátku polymerové hmoty, který se vám pod rukama mění v „dřevěnou dýhu“.

Děkuji Sonya Girodon, že mě opět posunula v mojí tvorbě kousek dopředu, děkuji Míše Peckové za bezchybnou organizaci a děkuji všem zúčastněným za to, že jsme si společně o kousek prodloužili život tím, jak jsme se nasmáli a jak nám bylo spolu dobře.

Určitě někdy příště na viděnou v Liberci.

9. července 2017 BOŘITOV u Brna

Na kurzu se naučíte dělat tři různé dezény. Dvě přírodní korálové textury a jeden lasturovo krakelovaný vzor.
Z těchto vzorů si pak vytvoříte jednoduché díly, které se do náhrdelníku budou spojovat stylem podobným jako u „cyklořetězu“ což je jednoduché, ale velice efektní řešení spojování jednotlivých dílů.

Kurz je určen pro středně pokročilé, ale jistě by ho zvládla i šikovná začátečnice.

Cena 1000,- Kč , další informace a podrobnosti o kurzu zde
nebo přímo u pořadatelky Dagmar Kakáčové Das.ka@seznam.cz

Pruhované korálky z polymerové hmoty dekorované pomocí PanPastels.